OTRZYMAJ DO 60,00 CashCoins Orange Zalando Lounge
Cukierek albo psikus - Halloween
25/10/2016

Na początek przypominamy, że z okazji Halloween do 31.10 zwiększyliśmy CashBack w 15 wybranych sklepach! Sprawdź, gdzie robiąc zakupy, otrzymasz jeszcze więcej CashCoins - przejdź do naszej akcji Halloween!

Halloween stało się komercyjnym wydarzeniem i niewiele ma już wspólnego z religijnym świętem. A to wszystko za sprawą mieszkańców USA, którzy w latach 30. XX wieku ochoczo przejęli od Europejczyków pierwotne Hallows' Eve, dodali od siebie kilka elementów i teraz 31. października przede wszystkim w Ameryce możemy podziwiać udekorowane domy i przebrane dzieci biegające z workami wypchanymi słodkościami.

 


Zapewne zdziwi to wielu z Was, ale Halloween ma swoje korzenie w Europie. Już dwa tysiące lat p.n.e. 31. października ludy celtyckie świętowały tego dnia koniec zbiorów, czyli początek zimy, a kapłani wierzyli, że w nocy z 31. października na 1. listopada dobre i złe duchy powracają na ziemię. Ponieważ ludowe opowieści głosiły, że tego dnia zaczyna umierać roślinność, zaczęto kojarzyć tę datę ze śmiercią, powstały mroczne historie i pojawiły się maski i przebrania. Jak widzicie, początkowo Halloween nie miało nic wspólnego z zabawnym powiedzonkiem Cukierek albo psikus! Ten zwyczaj pojawił się dopiero w XX. wieku, kiedy Halloween przywędrowało do USA i podobnie jak inne wydarzenia jest tam obchodzone bardzo hucznie i z rozmachem. 

 

Nawet jeśli Halloween straciło swój religijny wydźwięk, jest interesującą okazją do wspólnej zabawy - zarówno dla młodszych, jak i dla starszych osób. 

Może w tym roku macie ochotę na zorganizowanie przebieranej imprezy dla znajomych? Znaleźliśmy dla Was kilka sklepów internetowych, w których znajdziecie halloweenowe gadżety i stroje.

Nieodłącznym elementem imprezy z okazji Halloween jest groźnie uśmiechająca się i szczerząca krzywe zęby... wydrążona dynia! Nie musicie marnować dynii tylko po to, żeby zrobić z niej lampion. Goście będą zachwyceni, jeśli zaserwujecie im pyszną zupę dyniową z grzankami. Znajdźcie ładną i dorodną dynię, wytnijcie okrąg na górze (tak, żeby powstała przykrywka) i wydrążcie jej miąższ. W pustej dynii ostrym nożem wytnijcie oczy, nos i obowiązkowo zębiasty uśmiech, a z miąższu przygotujcie zupę - w internecie znajdziecie sporo przepisów.

Zaskoczcie swoich gości zwisającymi z lamp i kątów gumowymi pająkami albo czyhającym w łazience plastikowym kościotrupem. Chcecie jeszcze więcej? W sklepach takich jak Godstoys.pl i 4gift.pl kupicie umazane krwią ręczniki i dywaniki łazienkowe oraz maski i przebrania. Ciągle mało? Co powiecie na lecącą w tle halloweenową muzykę? W Empiku dostaniecie płyty z muzyką specjalnie na Halloween! Ciekawym pomysłem na Halloween jest również maraton filmowy, oczywiście z horrorami. Taka impreza z pewnością będzie niezapomniana, a goście nie będą mogli w nocy zmróżyć oka... A może na halloweenowe śniadanie zaserwujecie bliskim jajko sadzone w kształcie czaszki? Taką foremkę znajdziecie w 4gift.pl. Zainspirujcie się!

 

Co Wy sądzicie o Halloween i jakie są Wasze pomysły?

 

Źródło informacji http://www.radiozet.pl/Rozrywka/O-tym-sie-mowi/Halloween-historia.-Skad-wzielo-sie-to-popularne-swieto-00012884

 

   
Najlepsze oferty w tym momencie:
GodsToys.pl 4,00% CashCoins

GodsToys.pl

Pomysły na prezenty dla niej, dla niego i dla dziecka ze zniżką w GodsToys.pl!

Zobacz promocję
4Gift.pl 2,50% CashCoins

4Gift.pl

Zniżka na oryginalne prezenty i gadżety dla Niej, dla Niego i dla dziecka na 4Gift.pl

Zobacz promocję
Close
do 5,20% CashCoins
10% rabatu na okulary
Kod:PROMO
OTRZYMAJ DO 6,00% CashCoins Zalando Lounge Tripadvisor
visit register click click