OTRZYMAJ DO 1,23% CashCoins Neonet Loteriada
W formie jesienią i zimą
23/11/2018

Uprawiaj sport jesienią i zimą.

 

Kiedy na zewnątrz jest szaro i zimno, ciężko zmotywować się do jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Najchętniej spędzalibyśmy całe dnie pod kocem z gorącą herbatą i nie wychylalibyśmy nosa za drzwi. Niestety jesienią i zimą nie tylko pogoda się pogarsza, ale również nasze ogólne samopoczucie. Dni są krótkie i szarobure, a po powrocie z pracy często nie mamy siły na nic więcej, jak tylko na włączenie telewizora i otulenie się kocem. Zapominamy, że aktywność fizyczna doda nam energii i witalności i będziemy się lepiej czuć i mieć więcej energii na inne aktywności. Dlatego wstańmy z sofy, włóżmy sportowe buty i do dzieła!

Sport doda nam energii i witalności

Aby uprawiać regularnie sport, nie musimy koniecznie wychodzić z domu. Wystarczy wygodny strój, mata do ćwiczeń i samodyscyplina. W domu z powodzeniem możemy uprawiać jogę, rozciągać się, a nawet wykonywać bardziej skomplikowane ćwiczenia. Jeśli nie mamy doświadczenia w tego typu treningu, z pomocą przyjdą nam filmiki instruktażowe, które znajdziemy w internecie lub które możemy kupić np. w Empik. Możemy wybrać swój poziom zaawansowania oraz partie ciała, które chcemy trenować lub efekt, jaki chcielibyśmy osiągnąć - utrata wagi, wyrzeźbienie sylwetki, poprawa kondycji. Wystarczy nawet pół godziny dwa razy w tygodniu, aby zauważyć różnicę! 

W zdrowym ciele zdrowy duch

Regularne uprawianie sportu pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie, odporność oraz sylwetkę. Nie musimy brać udziału w maratonach, ani uprawiać sportów wyczynowych, bo już spacer w szybszym tempie dobrze zadziała na pracę naszego serca oraz na nasz nastrój. Możemy wykorzystać każdą nadarzającą się do ruchu okazję. Zamiast korzystać z windy, skorzystajmy ze schodów. Wysiądźmy z autobusu przystanek wcześniej lub zaparkujmy samochód dalej, aby zafundować sobie spacer. Nasz organizm będzie nam wdzięczny!

 

Sport można uprawiać też bez wychodzenia z domu.

 

Niekiedy bardzo trudno samemu zmusić się do uprawiania sportu i potrzebujemy kogoś, kto nam w tym pomoże. Dobrym pomysłem jest namówienie znajomych do wspólnego wyjścia na siłownię lub udziału w jakimś kursie. Ciekawe kursy dostępne w Waszym mieście znajdziecie w Groupon. Co powiecie na rundkę tenisa ziemnego, albo zwariowany wieczór z laserami? To nic, że nie potraficie grać w tenisa, albo beznadziejnie strzelacie. Najważniejsza jest dobra zabawa i oczywiście fakt, że dostarczacie sobie ruchu! W każdym mieście jest przynajmniej jeden basen, na który można się wybrać, a większe miasta oferują np. ścianki wspinaczkowe i paintall. Bądźcie kreatywny i próbujcie nowe rzeczy, a zobaczycie, jaką frajdę one sprawiają.

Początki zawsze bywają trudne, szczególnie jeśli nie jesteśmy przyzwyczajeni do regulanrego ruchu, ale szybko można sobie wyrobić zdrowe nawyki i po krótkim czasie nie będziemy musieli się zmuszać do sportu. Trzymamy kciuki za Was!

 

 

 

   
Najlepsze oferty w tym momencie:
Groupon - Shopping 7,50% CashCoins

Groupon - Shopping

Codziennie nowe promocje i rabaty Twoim mieście na Groupon!

Zobacz promocję
OTRZYMAJ DO 35,00 CashCoins Nest Bank FEMESTAGE
visit register click click